شیمی پیام نور
  سلام به همه دوستان همان طور که مطلع هستین انجمن قصدبرگزاری دوره ایزو 17025 داشت که انشاالله این ترم در تاریخ 11 12 13 آذر ماه قر ار برگزار بشه.... توضیحات بیشتر به ادامه

دروه iso 17025

شنبه 04 آذر 1391

 

سلام به همه دوستان

همان طور که مطلع هستین انجمن قصدبرگزاری دوره ایزو 17025 داشت که انشاالله این ترم در تاریخ 11 12 13 آذر ماه قر ار برگزار بشه....

توضیحات بیشتر به ادامه مطلب منتقل شد.

 

دوستان توجه کنید با توجه به صحبت هایی که اخیرا شنیدم و همش از طرف شرکت رقیب و البته بچه های دانشگاه آزاد است تصمیم گرفته شد علاوه بر مدرک tuv المان، مدرک IMQ ایتالیا نیز به دوستانی که خواستن ارائه شود(البته هزینه این مدرک جداگانه 30هزار تومان میاشد)

 

خوب لازم دونستم چند تا نکته ایجا خدمت دوستان اعلام کنم که از من چندین باز سوال شده بود.که دوستانی با اداره استاندارد تماس گرفتند و سوالتی پرسیدند که غیر از واقعیت بهشون جواب دادند.

نکته اول:در مورد مدرک دوره پرسیده بودند که بشون گفته بودند این مدرک 3سال اعتبار داره...خوب میشه گفت یه جورایی دروغ نگفته...دوره ایزویی که اداره استاندارد داخل سازمانی برای کارمنداش برگزار میکنه 3 سال اعتبار داره و مدرک tuv بشهون نمیدن...ولی این دوره مدرکش از اعتبار دائم برخودار هست..ومثل اینکه شما لیسانس بگیرین تا همه وقت اعتبار داره.

نکته دوم:در مورد اینکه اداره استاندارد  گفته بوده که این دوره را که داره برگزار میشه ما قبول نداریم...خوب خیلی مسخرس...چون مدرک tuv که شما میگیرین روش نمینوسن که کجا و کی رفتین که! و این مدرک هر جا ببرین قبول دارن...

نکته اصلی:علت این حرفا من جویا شدم و متوجه شدم چند نفر در اداره استاندارد هستند که خودشون به تازگی شرکت زدن و افرادی که تماس گرفتند بهشون اینجوری جواب دادن..مثل این قبیل حرفا که امتحان سخت داره و به این راحتی بهتون مدرک نمیدن...اگه دوست داشتین این دوره را از اداره استاندارد استعلام کنید با آقای زرگران مسئول آموزش اداره استاندارد صحبت کنید همچنین با مراجعه حضوری میتونید پوسترهای این دوره را اونجا ببینید.

 

 

 

 

خوب قبل از هر چیزی دنبال یه متن خوب بر ای معرفی این دوره و مزیت ها و اهمیت اون بودم ولی خوب هرچی خوندم و دیدم مناسب ندیدم. تصمیم گرفتم خودم چیزهایی که تا الان خوندم ،شنیدم و دیدم از این دروه براتون بگم.

خوب دوره ی ایزو 17025 یا همون مدیریت کیفیت آزمایشگاه از دوره های تازه وارد ایزو میباشد و به دلیل متقاضی خاص آن خیلی کم برگزار میشه مثلا در سال 90 کلا دوبار در ایران برگزار شده...ترم پیش به طور اتفاقی با این دوره آشنا شدم و پس از تحقیق به اهمیت اون پی بردم!تصمیم گرفتم که  حتما برگزارش کنم و دوستانی هم تو این کار بسیار کمک کردن ولی خوب با مخالفتای داشنگاه نشد!

بخوام این دوره را به طور خلاصه براتون تعریف کنم میشه گفت شما با مدرک این دوره میتونین هر آزمایشگاهی رو به استاندارد  جهانی برسونین ...یعنی چی؟! مثلا بیشتر آزمایشگاه هادر کارخنجات وجود دارن که یکسری تست روی موادشون انجام میدن بر فرض در کارخانه تولید نمک تو همین شهر خودمون یه آزمایشگاه داره که پرسنل این آزمایشگاه تست میکنه که فلان ماده نباید تو نمک که برای مصرف خانگی میره باشه اگه این شخص آزمایش کننده یه محصل معمولی مثل ما باشه نتنایجشم که درست باشه باید نمونه ای که تست کرده بده سازمان استاندارد یا یه آزمایشکاه معتمد(که حتما ایزو17025 داره) نمونه رو تست کنن و جواب اونا برای سازمان استاندارد یا هر جای دیگه ای معتبره !!! پس شما اگه این مدرک داشته باشین به خاطر مدرک ایزو ی شما اون آزمایشگاه هم معتبر میشه و همچنین نتیاج شما قابل اعتماد در سطح بین المملی! خوب امیدورام با مثالی که زدم تونسته باشم معرفی مختصری ازین دوره کرده باشم البته این یکی از این دوره هست.

همچنین این دوره میتونیه برای شما بازار کار خوبی ایجاد کنه و کمزایای سانی که این مدرک رو دارن در الویت استخدام قرار میگیرن مانند ترم گذشته که سازمان استاندارد قم برای تصدی گری مسئول آزمایشگاه شیمی خودش یه نفر میخواست که دوره ایزو 17025 رو هم گذرونده باشه !

همچنین این دوره مورد تایید اساتیدمون میباشد واساتید تاکید بر گذروندن اون رو هم دارن!

مدرک این دوره از شرکت Tuv آلمان صادر میشه و شامل دو گواهینامه هستش که  جز  ISO 17025 یک دوره ممیزی هم هست.(یعنی شما با ممیزی میتونین استاندارد مدیریت کیفیت تو هر آزمایشگاهی عملی کنین)

خوب در آخر  هم اصل مطلب رو بگم که این دوره به مدت 3روز صبح تا بعد از ظهر یعنی 8صبح تا 12 و 2تا4 هستش و هزینه ش 110هزار تومان برای دانشجویان خودمون با تخفیف زیادی!(همین دوره تهران 300هزارتومان برگزارمیشه)همچینین نکته مهم این هست که این دوره محدویت ظرفیت 30نفر داره و غیرقابل برگزاری مجدد است!

محل برگزای دوره هم در یکی از مجهزترین کلاس های آموزشیه که خودشم ایزو داره...متعاقبا اعلام میشه!

خوب اگه توضیح بیشتری خواستین به فایل زیر را دانلود کنید در اونجا هم سرفصل های موردتدریس هست و هم مزایای دیگر این دوره!

 

ISO 17025